Kulig
Zapraszamy na kuligi, które organizujemy w malowniczych bieszczadzkich lasach. Kulig to przede wszystkim miły wypoczynek na świeżym powietrzu oraz chwile z rodziną lub przyjaciółmi, których nigdy nie zapomnimy.
- Organizujemy na miejscu
Jazda konna oraz przejażdżki bryczką
Miłośników koni zapraszamy na jazdy konne w terenie oraz jednodniowe rajdy. Trasy jazd konnych prowadza przez tereny dawnych bitw I i II wojny światowej, szlakami kurierskimi i partyzanckimi oraz po nie istniejących już bieszczadzkich wsiach. Mamy 3 konie rasy małopolskie, które są dobrze ujeżdżone i nie stwarzają problemow w terenie. Poza tym oferujemy również przejażdżki bryczką, podobnymi trasami.- Organizujemy na miejscu
Bieszczadzka kolejka leśna
Każdy, kto wybiera się w Bieszczady i trafi w okolice miejscowości Lipie, na pewno usłyszy o słynnej "bieszczadzkiej ciuchci” czy też o „bieszczadzkiej kolejce”. Aby zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się o tym, co w niej jest takiego wyjątkowego, najlepiej udać się do Majdanu k/Cisnej, gdzie znajduje się główna stacja Bieszczadzkiej Kolei Wąskotorowej.
- 47 km do kolejki leśnej
Jezioro solińskie z zaporą wodną
Jezioro Solińskie jest tak piękne, że często nazywane jest "bieszczadzkim morzem". Otoczone wzgórzami sztuczne jezioro zajmuje 22 km2 powierzchni, a imponująca długość jego urozmaiconej linii brzegowej dochodzi do 150 km. Jezioro Solińskie poza tym jest bardzo popularne wśród żeglarzy i kajakarzy ze względu na walory krajobrazowe. Warto zatem popływać po Jeziorze Solińskim kajakiem, żaglówką lub statkiem, podziwiając okalające taflę wody szczyty Bieszczad. Nie można w tym miejscu zapomnieć o odwiedzeniu zapory na jeziorze Solińskim, która robi ogromne wrażenie. Jej budowa trwała 12 lat i jest największym tego typu obiektem w Polsce.
- 25 km do zapory solińskiej
Sanok
Polecamy również szesnastowieczny gmach sanockiego zamku, w którym mieści się Muzeum Historyczne. Poza tym należy odwiedzić rynek w Sanoku, który powstał podczas przebudowy miasta za czasów zaboru austriackiego. Przy rynku znajdują się kościół i klasztor Franciszkanów, eklektyczny ratusz miejski w ciekawym kolorze różowym, a także budynek z 1870 r., w którym urzędują władze administracyjne miasta. Kamieniczki wokół rynku pochodzą z przełomu XVIII i XIX w. Najciekawiej rynek wygląda nocą, kiedy włącza się podświetlenie fontann i rozbrzmiewa muzyka.
- około 50 km do Sanoka